Sıfır Bir Sinema Filmi Oluyor. Peki Ne Zaman Çıkacak ?

/ 17 Temmuz 2019 / 410 / yorumsuz
Sıfır Bir Sinema Filmi Oluyor. Peki Ne Zaman Çıkacak ?

Yayın hayatına YouTube’da başlayan Sıfır Bir dizisi gelecek dönem yayınlanacak 6. sezonun ardından final yapmaya hazırlanıyor.

İlk bölümleri çok düşük bütçelerle çekilen Sıfır Bir, internet izleyicilerinde karşılık bulunca yine internet dizi platformu olan Blu TV’de yayınlanmaya başlamıştı.

Giderek fenomen haline gelen dizinin kadrosunda her ne kadar usta oyuncular olmasa da karakterlere hayat veren isimler çok beğenildi.

Dizinin bitiyor olması izleyiciler tarafından tepkiyle karşılansa da yönetmen Kadri Beran Taşkın Sıfır Bir’in sinema filmi olacağı müjdesini verdi.

Sıfır Bir, dijital platformlarda yayınlanan bir dizi olmasına rağmen, oldukça geniş bir izleyici kitlesine ulaşmayı başardı. Nitekim ilk olarak amatörruhve ekiple yola çıkan dizi, bugün Türkiye’nin yeni bölümleri en merakla beklenen yapımı haline geldi.

Başrol oyuncusu Savaş Satış ve yönetmen Kadri Beran Taşkın, konuk oldukları bir programda dizinin geleceği ve finali tarihi hakkında açıklamalar yaptı.

YouTube’dan BluTV’ye…

Yayın hayatına oldukça kısıtlı imkanlarla YouTube’da başlayan Sıfır Birdizisi kısa sürede 1 milyonun üzerinde izlenme rakamlarına ulaştı. Adana’nın varoşlarında çekilen ve getto hayatını konu alan dizinin bu yükselen grafiği büyük yapım şirketleri ve televizyon kanallarının dikkatini çekmeye yetti.

YouTube’da geçirdiği 2 başarılı sezonun ardından yine bir diğer dijital yayın platformu olan BluTV’ye geçen Sıfır Bir, aldığı yatırım ve bütçe artışı ile standart dizilerin prodüksiyon kalitesine de ulaştı.

Sıfır Bir’in film senaryosu yazılmaya başlandı

Son sezon ile izleyicilerin karşısında olan Sıfır Bir’in yönetmeni Kadri Beran Taşkın ve başrolü Savaş Satış, geçtiğimiz 6 yılı, Sıfır Bir’in hayatlarında neleri değiştirdiğini, bundan sonrası için planlarını, sette yaşadıkları eğlenceli anları YouTube‘da yayınlanan Kayıt Dışı programına anlattı. İlk oyunculuk deneyimleri ve ilk yönetmenlik tecrübelerini bu dizide kazanan ikili, hayatlarının nasıl değiştiğini yaşadıkları çarpıcı örneklerle açıkladı.