Dizi Gündem – Dizi Haberleri

Cennet Mahallesi, Türk Malı ve Çocuklar Duymasın Dizileri Sektörü Etkileyecek mi?

Dizi sektöründe son yaşanan olaylar medya yazarlarını da derinden kaygılandırdı.

Cennet Mahallesi, Türk Malı ve Çocuklar Duymasın dizilerinin ekranlarda yer bulması ile birlikte bir gazete yazarı televizyon dizi sektöründe yaşanabilecek olan maddi düşüşlerin olduğunu iddia etti. İddalı ve sürükleyici dizilerin çıktığı, özellikle Osmanlı dizileri dışında kalan birçok aşk dizisinin diğer ülkeler tarafından haklarının alınarak gösterime alınması dikkat çekerken, bir yandan da son dönemde eski dizilerin başlaması ile birlikte birçok dizi sever seyirciler sektörün durumunun kötüye mi? İyiye mi? Gittiğini soruyor.

Bir Eleştiri Yazardan Geldi!

Cennet Mahallesi, Türk Malı ve Çocuklar Duymasın dizilerinin başlamasının ardından yurtdışı dizi satışlarında azalma olabileceği ve 2023 hedefleri olan 750 mily0n dolarlık hedefinin tutturulmasının daha fazla zor olabileceği ve gerçek dışı kalabilecek olduğu iddia edildi. Yazar bu dizilerin iç sektörde reyting alması durumunda Akasya Durağı, Aşk Bir Hayal gibi dizilerin tekrar başlayabileceğini, bu dizilerin yurtdışı satışlarının da son derece zor olacağını belirtti.

Birçok izleyici yeni dizilerin sürekli fakirlik veya zenginlik ile aşk üzerinden gitmesinden dolayı eski tür dizilerin daha fazla ilgi çekici olduğunu belirtiyor.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ