Diriliş Osman Hangi Kanalda Yayınlanacak ? Neden Trt1’de Yayınlanmıyor ?

/ 14 Temmuz 2019 / 338 / yorumsuz
Diriliş Osman Hangi Kanalda Yayınlanacak ? Neden Trt1’de Yayınlanmıyor ?

Geçtiğimiz yılın en çok reyting alan dizilerinden bir tanesi olan Diriliş Ertuğrul senaryosu gereği artık yerini oğlu Osman Bey’e bırakması gerekiyor. Merak edilen ise yeni sezonda Diriliş Osman hangi kanalda yayınlanacak neden TRT 1’de yayınlanmıyor? Yeni kanalı ve yeni yayın günü ne zaman olacak ?

Yeni sezonun en çok merak edilen dizisinin kanalı belli oldu. TRT 1 ile fiyatta anlaşmazlık yaşayan Diriliş dizisinin yapımcısı Mehmet Bozdağ farklı kanal arayışları içerisine girmek zorunda kaldı. Dizi Ertuğrul Bey’in ölümü ile TRT 1 ekranlarında final yapması bekleniyor. Oğlunun tahta geçeceği bölümde ise Diriliş Osman ile başlayacak. Yeni dizinin çekimleri oyuncu giderleri ve daha profesyonel set kurulabilmesi için bütçenin arttırılmasını talep eden Bozdağ TRT 1 kanalından olumsuz yanıt alınca çareyi özel kanallarda aramaktan başka çaresi kalmadı.

Yeni kanalını bulmak için ulusal özel kanallar ile görüşen Bozdağ birkaç gün öncesi itibari ile ilk imzayı attı. Çekimlerine yeni başlayacağı Diriliş Osman dizisi TRT1 ekranları yerine yeni kanalı ATV’de gösterilecek. ATV’nin geçen sezondan gelen dizilerinin de devam etmesi ile büyük ihtimalle yayın gününün ve saatinin de yeniden belirlenmesi gerekecektir. Yeni dizi olarak ekranlarda başlayacak Diriliş Osman dizisinde Engin Altan Düzyatan hiç olmayacak. Yaşlanmış halini ise başka bir oyuncu canlandıracak. Diriliş Osman Dündar kimdir diye merak ederseniz, Dündar Ertuğrul Bey’in en küçük kardeşidir.

Yeni dizi Diriliş Osman’da Osman karakterini ise Muhteşem Yüzyıl dizisinden tanıdığımız Malkoçoğlu canlandıracak. Bali Bey olarak ta bilinen Burak Özçivit yeni dizide başrol oyuncusu olarak Osmanlı Devleti’nin kurulumunu anlatacak. Diziyi yeni kanalı ATV’den izleyeceğiz. Çok fazla sayıda gelen mesajlar ise neden TRT1’den ayrıldığını yazıyor. Tamamı ile yapımcı firma ile TRT 1 kanalının ticari çıkarlarının bir birine uymamasından dolayı dizi kanal değiştirdi. Siz de düşünürseniz TRT 1 reklamları o kadar iddialı değil. Totalde özel kanalların reytingleri daha yüksek olduğu için pahalı reklamları alabiliyorlar. Bu da güzel projeleri transfer etmesi için yeterli ödenek oluşturuyor.