Dizi Gündem – Dizi Haberleri

Game of Thrones Final Sezonu Teorileri

Dönemin en popüler dizisi Game of Thrones’un finalinde yaşanacaklara ilişkin bazı teoriler akıl tutulması yaşatan cinsten. Game of Thrones finalinde neler olacağına ilişkin tahminler..

Game Of Thrones‘un en beğenilen bölümlerinden birisi olan Battle of Bastars’ın ardından Stark hanesi tekrardan Winterfall’a yerleşmiş ve adeta küllerinden yeniden doğmuştu. Yaşananlar ve yaşanacaklar bunu değiştirecek mi, gelecek bölümlerde Game of Thrones izleyicilerini neler bekliyor gibi sorulara verilen cevap niteliğinde onlarca farklı teori var, ancak akla yatkın olan bazıları dizi takipçilerinin de hak verebilecekleri gibi gerçekten de olabilecek şeyler.

Dikkat: Bu yazı diziye yeni başlayacaklar veya dizinin son bölümüne henüz gelmemiş kişiler için spoiler niteliği taşımaktadır.

Diğer sezonlara nazaran Game of Thrones’un 6’ncı sezonu izleyicilerine istediğini veren cinsten bir sezon olmuştu, ancak bu daha önce de fark edilebileceği gibi pek iyiye işaret değil.

İlginizi çekebilir: Game of Thrones 7. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Son sezonda Stark hanedanlığı için işler tam anlamıyla yoluna girmeye başladı gibi görülebilir, ancak beklenmedik isimler beklenmedik anlarda ortadan kalkabilir. Bunun tam tersi bir örnek ise Jon Snow’un yeni sezonda tekrar dirilmesi olmuştu.

Son sezonu kısaca hatırlayacak olursak; Battle of Bastars savaşından sonra Stark hanedanlığı tekrardan Winterfall’ı ele geçirmeye başladı, Bran ise uzun süren merakın ardından yeteneğinin farkına vardı ve bu benzersiz gücü çok yakında Stark hanedanlığına ciddi bir avantaj sağlayacak.

Dizinin en sevilen karakterlerinden Arya ise sonunda gerçek kimliğine sahip olmayı başardı ve bu da Stark hanedanlığı için oldukça olumlu bir gelişme.

Game of Thrones Final Teorileri

Game of Thrones hayranlarının ortaya koyduğu teorilerin başında Sansa’nın Ramsay’den hamile kaldığı belirtiliyor. Ramsay’ın sezonun son bölümünde “Beni öldüremezsin, artık senin bir parçanım” sözü de bunu doğrular nitelikte.

Sansa’nın Ramsay’den hamile kalması hanedanlıklar arasında bazı çıkar çatışmaları yaşanmasına neden olabilir ve bu da savaş çıkmasına neden olabilir. Teoriye göre finalde savaş çıkmasına neden olacak olayların başında Sansa’nın doğumu olacak.

Jaime, Kardeşi ve Aşkı Cersei’yi Öldürecek

Cersei’nin son sezonda tüm şehri aleve vermesi ve öz oğlunun ölümüne neden olması Jaime’yi mantıklı düşünmeye itiyor. Bu sezon finalinde ikili arasındaki tartışmalardan da gözlemlenebiliyor, ancak Jaime’nin tüm hanedanlık ve kendisi için en makul seçenek olarak Cersei’yi öldürmeyi göreceği tahmin ediliyor.

Hatırlanacağı gibi dizinin önceki bölümlerinde cadı Cersei’ye ilişkin ortaya attığı bir kehanette “Altından taçları ve kefenleri olacak ve sen gözyaşları içinde boğulduğun zaman valonqar(küçük kardeş) ellerini senin soluk, beyaz boynuna dolayıp canını alacak.” demişti. Bu kardeş Tyrion’da olabilir, ancak şaşkınlıklarla dolu dizide Cersei’yi Jaime’nin öldürmesi çok daha akla yatkın.

Deli Kral’ın Aklını Kaçırmasına Bran Sebep Oldu

Akıl tutulması yaşatan teorilerden birisi de Bran’ın Deli Kral’ın aklını kaçırtmasına sebep olduğu. Hatırlanacağı gibi dizinin önceki bölümlerinde Bran, geçmişe dönerek Hodor’un kaderini değiştirmişti ve gelecekte yaşanacakları tamamiyle değiştirmişti.

Karşı konulmaz gücüne karşı Deli Kral’ın aklını kaçırmasına neden olduğu düşünülen Bran’ın bu gücü aşağıdaki bir teoriyle de bağlantılı.

Kızıl Düğün’ün İntikamı Alınacak

The Red Wedding bölümünde adeta bir hanedanlık yok edilmişti, ancak final bölümüne gelindiğinde bu durum çoktan değişmiş olabilir.

Hatırlanacağı gibi Bran’ın geçmişe giderek gelecekle ilgili değişikliklerde bulunma kabiliyeti var ve bunu ailesini tekrardan hayata döndürmek için kullanabileceği çok uzak bir ihtimal değil.

Söylentilere göre Bran, geçmişe dönerek ailesinin intikamını almak için bazı değişikliklerde bulunacak.

Tyrion Aslında bir Targaryen

Tyrion’un gerek karakter gerek dış görünüş olarak bir Lannister olmadığı kolaylıkla anlaşılabilir.

Sarı ve kıvırcık saçlı Targaryen’lerden olduğu tahmin edilen Tyrion’un adalet ve cesaret konusunda da benzersiz bir kana sahip olduğu tahmin edilebilir.

Bu teoriye göre Tyrion tıpkı Jon Snow gibi bir Targaryen.

Tyrion ve Jon Snow Ejderha Sahibi Olacak

İlk başta üç ejderha vardı, ancak Daenerys’in ilgisini bir şekilde Dragon çekmişti ve her zaman diğer iki ejderhaya nazaran ona daha fazla hayranlık duymuştu.

Diğer iki ejderhanın farklı kişilere ait olması sebebiyle Daenerys’ten uzak durduğu ve bu ejderhaların Jon Snow ile Tyrion’un olacağı teorisi burada daha da güçleniyor.

İlerleyen bölümlerde bir şekilde Jon Snow ile Daenerys’in birlikte mücadele ettiğini görmemiz oldukça muhtemel. Tyrion’un ve Jon’un da ejderhalarına kavuşmaları halinde çıkacak savaşın etkisi ve galibi gayet tahmin edilebilir.


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ