Dizi Gündem – Dizi Haberleri

Google Adwords Nedir? Adwords Reklam Türleri

Google Adwords Nedir? Adwords Reklam Türleri

Google Adwords Nedir?

Google adwords reklamlarından nasıl bir sistemle çalıştığını anlamak için mağaza detayları farkında olmak ve yeni düzenlemeleri incelemek yararlı olacaktır.
Belirli reklam yerleşimleri çalışmak istenilen anahtar kelimeler belirli reklam sıralaması teklifler ve firma kalite puanı gibi bazı özel sistemler hakkında detayları biliniyor olması önemli.
Seçmek istediğiniz kelimelerin ve kelime bebeklerinin aranma miktarları ile anahtar kelimeleri olan uygunluğu reklamınızın görülme sıklığını artıracağı için kelime seçimlerinde oldukça dikkat etmeniz önemli.
Örneğin Google bisiklet yedek parçası yazan birisi yedek parça yazan birine göre Google’da görünme olasılığı daha zayıf olacağından seçeceğiniz kelime size aranma hacmine göre artı veya eksi durum oluşturabilir.
Reklamlarınızı oluştururken size ait anahtar kelimeler spesifik bir yapıda olması yatırımlarınızı da pozitif yönde değiştireceğinden kelime seçimlerinizi bu yönde değerlendirmenize yarar var
Google Reklamlarında Kelime Hataları
Google reklamları için belirlediğiniz kelimelerde ve anahtar kelimelerin uyumu sırasında meydana gelen bazı hatalar reklamların görünürlüğü konusunda belirli sonuçların ortaya çıkmasına neden olmakta.
Reklam sıralaması için teklif tutarınız ve kalite puanı bileşenleri belli bir orantıda bulunuyorsa reklamınızın öncelikli olarak yayınlanması veya bir çok sitede görünüyor olması için önemli bir nedendir.
Google reklamlarında anahtar kelime için ödenmesi planlanan üst limit en yüksek teklif olarak adlandırılırken kalite skoru olarak değerlendirilen durum ise yönlendirme alan web sayfasına göre belirlenmektedir.
Yani kalitesi korunuruz oluşturduğunuz reklamın aranan kelimeye olan benzerliği ve ziyaretçinin işine ne derece yarayıp yaramadığını ortaya koyan bir ölçme sistemi olarak da düşünebilirsiniz.
Ayrıca reklam uzantılarına önem veren bir AdWords kullanıcısı reklamlarınız ile beraber telefon numarası mağaza değerlendirmesi adres bilgileri ya da web sayfası bağlantısı gibi işletmeye yönelik önemli bilgileri gösteren bir detay olarak yorumlamakta.
Google reklamlarını ve çalışma sistemini detaylı bir şekilde öğrenen bir kullanıcı AdWords arama ağı reklamları kazanç sistemi içerisinde daha büyük kar marjları elde edebilir.

Google Adwords Etkinliğini Arttırma Yolları

Bu reklam sistemi içerisinde size ait reklamların görüntülenme miktarları tıklanma ve maliyet değerleri gibi tüm detaylara rahatlıkla bulabileceğiniz özel bir sistem bulunurken yapacağınız ücret miktarları da yine sistem içerisinde şeffaflık oluşturmaktadır.
Google’a ait bazı araçlar ücretsiz olarak kullanılırken Analitik gibi bazı sistemlerden de istatistik verilerine kolay bir şekilde değerlendirerek yine pek bilgi sahibi olabilirsiniz.
Google kullanıcıları belli kelimelerde arama yaparken servis veya ürün hizmetleri konusunda reklamlara tıklama oranları çok yüksek olduğundan dolayı müşterilerine doğru yerde ve isabetli reklam tıklamaları sağlayan sitelere yüksek tıklama başı maliyet oranları veren Google adeta siteleri ödüllendirmektedir.

 

kaynak: reklav.com.tr


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ