Dizi Gündem – Dizi Haberleri

Söz Dizisi 1. Bölümde Ne Oldu? Söz Dizisi 1. Bölüm Özeti

Söz Dizisi 1. Bölümde Ne Oldu? Söz Dizisi 1. Bölüm Özeti

Söz Dizisi 1. Bölüm Konusu ve Özeti

Yavuz Üsteğmen uzun zamandan beri ilişki yaşadığı sevgilisiyle evlenmek istemektedir. Bu nedenle doğuda yaptığı görevine bir süre ara vererek İstanbul’a gelir. İstanbul’da bir evlenme teklifi için hazırlıklar yapan Yavuz Komutan ardından sevgilisiyle buluşur ve ona evlenme teklifi eder. Sevgilisinin evlenmek teklifini kabul etmesi ile birlikte mutluluktan havalara uçan Yavuz Komutan, müstakbel eşi ile birlikte bir alışveriş merkezine gider. Her şey güzel giderken bir kaç kişi şüpheli hareketleri ile Yavuz Komutan’ın dikkatini çeker. Yavuz komutan bir bomba patlayacağını anladıktan sonra kız arkadaşına kaçmasını söyler ve şüphelilerin peşinden gider. Kendini tuzağın içinde bulan Yavuz Komutan malesef sevgilisinin zarar görmesine engel olamaz. Ağır yaralı halde hastaneye kaldırılan sevgilisi Doktor Bahar’ın tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamaz. Ölürken elinde sıkı sıkı tuttuğu kolyesini Doktor Bahar, Yavuz Komutan’a vermek için saklar.

Yavuz Komutan ve Bahar Arasında Aşk Mı Var?

Bahar, kolyeyi verebilmek için cenaze törenine yetişmeye çalışır fakat başaramaz. Yavuz Komutan’ın sinirlerine hakim olamaması nedeniyle Erdem Yarbay, Yavuz Komutan’ın bir süre dinlenmesini ister. Her ne kadar askeri faaliyetler için bu durumun yararlı olacağını düşünse de Yavuz Komutan daha da içe kapanık bir hale gelir. Sevgilisini kaybettiği hastanenin önünden hiç ayrılmamaktadır. Günlerce uyumayan, hiç bir şey yemeyen Yavuz Komutan bir süre sonra patırtı sesleri ile irkilir. Hasta yakınlarının şiddetine maruz kalan Doktor Bahar’ı kurtarır. Ancak bu sırada yaralanmıştır. Bahar hem doktor olması, hem de kendisi için tehlikeye atılmaktan Yavuz Komutan’a karşı iyi niyet göstergesi olarak koluna dikiş atmaya başlar. Bu sırada Yavuz Komutan, Doktor Bahar’da sevgilisine ait olan kolyeyi görür. İkilinin kaderi tam da bu noktada kesişir. Artık Doktor Bahar ile Yavuz Komutan arasında karşı koyamayacakları bir ilişki başlamıştır. Komutan Yavuz’un hayatına yeni bir umut ışığı doğduğu anda beklenmedik bir şey olur. Televizyondaki son dakika haberlerinde sevgilisine saldıran teröristlerden birini görür. Bu durum üzerine dinlenmeyi bir tarafa bırakarak hemen görev yerine geri döner.

Üsteğmen Yavuz Tim Komutanı Oluyor!

Diğer taraftan Yarbay Erdem mutsuz ve huzursuz bir şekilde Cenaze bitiminde görev yerine geri dönmeye başlar. Yolculuk sırasında ürkerek açtığı telefonda beklediği kötü haberi almıştır. İstanbul’da konservatuar eğitimi alan kızının teröristler tarafından kaçırıldığını öğrenir. Teröristlerin kızını serbest bırakmasını karşılık koyduğu tek şart Erdem Yarbay’ın elinde tuttuğu teröristin serbest bırakılmasıdır. Ancak ne devlet erkanı ne de Erdem Yarbay bu duruma sıcak bakmazlar. Her iki tarafta teröristlerle pazarlık olmayacağı konusunda hem fikirlerdir. Pazarlık olmayacağını anlayan teröristler bu kez Erdem Yarbay’ı ikna edebilmek için güzeller güzeli kızını yaralayıp, videoya kaydederek Erdem Yarbay’a gönderirler. Olayların ciddiye binmesi ile birlikte Erdem Yarbay özel bir tim kurmak için emir alır. Emir alındığı sırada zaten hayatla arasında pek bir bağ kalmayan Üsteğmen Yavuz’da görev yerine dönmüş, tim içerisinde yer almak istediğini belirtmiştir. Ancak bu isteği Erdem Yarbay tarafından hem psikolojisinin bu harbi kaldırabilecek düzeyde olmaması, hem de acısının taze olması nedeniyle kabul görmez. Yarbay Erdem nezaretindeki tim operasyona başlarlar. İstihbaratın yanılması üzerine bir asker şehit olur.

Çolak İntikam Yemini Etti!

Bu sırada Yavuz, Yarbay’ın emirlerine itaat etmeyerek onları gizli bir şekilde takip eder. TİM tuzaktan kurtulmaya çalışırken Yavuz ise gözü kara bir şekilde Erdem Yarbay’ın kızını kurtarır. Kaçacakları sırada bir terörist grup tarafından ablukaya alınsalar da tuzaktan kurtulan Tim kendilerini kurtarır. Erdem Yarbay kızının kurtulmasıyla birlikte, Erdem Yarbay’dan Yavuz Üsteğmen’e TİM komutanı olması teklif edilir. Yavuz’un teklifi kabul etmesi ile birlikte hayat bir nebze normale başlar. Ancak TİM’in unuttuğu bir şey vardır. O da ölen teröristlerden birinin kardeşi olan “ÇOLAK” lakaplı teröristin intikam yemini etmesi ile birlikte işler karmaşık bir hal almaya başlayacaktır.

Söz Dizisi 1. Bölüm Fragmanı

Söz Dizisi 1. Bölüm 1. Fragmanı

Söz Dizisi 1. Bölüm 2. Fragmanı


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ